Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

17.8.2020
Renesanční palác hradu Helfštýna u Týna nad Bečvou na Přerovsku se po rozsáhlé rekonstrukci znovu otevře návštěvníkům na konci srpna. Palác byl v červenci úspěšně zkolaudován, řekl kastelán hradu Jan Lauro. Rekonstrukce torza zchátralého paláce, který patří k největším renesančním stavbám v České republice, začala na podzim 2017 a dotkla se dvou návštěvnických sezon. Stála 72 milionů korun.
14.8.2020
Konference BIM ve stavebnictví postupně dokumentuje vývoj informačních modelů staveb až ke komplexní digitalizaci managementu a řízení procesu výstavby. Jíž 6. ročník konference zahájí vize dalšího vývoje, stav přípravy digitální legislativy, předvede zkušenosti partnerů výstavby a realizovaných staveb a stav uplatnění digitalizace a realizace procesů přípravy, realizace a provozu staveb
14.8.2020
V měsíci červnu pokračoval, můžeme říci podle očekávání, pokles stavební produkce v meziročním srovnání s rokem 2019. I když oproti předchozím měsícům pokles zrychlil, úroveň stavební produkce stále zůstává ve srovnání s rekordním loňským rokem na slušné výši
14.8.2020
Zhruba 150 milionů korun dostal letos Liberecký kraj ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy silnic nižších tříd. Je to jen o málo víc než z fondu získával v minulých pěti letech, kdy se dotace pohybovala kolem 140 milionů korun. Rozhodně to nemůže kompenzovat propad daňových příjmů spojený s koronavirovou pandemií, ten už dosáhl 268,685 milionu korun, řekl novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Peníze ze SFDI podle něj navíc není možné...
13.8.2020
Studie proveditelnosti nové vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany bude hotová do září. Trasa povede mimo původně vytýčený koridor. Po schválení studie budou pokračovat další investiční přípravy stavby. Informovala o tom Správa železnic. Zpracování studie nabralo v minulých měsících zpoždění, kvůli čemuž správa letos rozvázala smlouvu se sdružením CEDOP-EGIS. Studii nyní dokončuje Správa železnic. První úsek trati by měl být dokončen v roce 2030. Celá trať by měla stát kolem pěti...
12.8.2020
Společnost Kärcher realizovala v polovině července průzkum mezi 2000 zaměstnanci různých typů společností napříč celou Českou republikou ve věku 20 – 55 let. 36 % respondentů odpovědělo, že jejich zaměstnavatel nyní klade mnohem větší důraz na hygienu a čistotu pracoviště, 35 %, že klade o trochu větší důraz než před covid-19. 28 % z dotázaných naopak nevidí rozdíly nyní a před pandemií.
11.8.2020
Koronavirová krize a s ní spojená vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 citelně zasáhla cash flow tuzemských firem. Jen 15 % oslovených podniků se v době pandemie nemuselo potýkat s propadem likvidity. Skoro tři pětiny společností se nicméně s poklesem cash flow dokázalo vypořádat díky vlastním rezervám. Vyplynulo to z posledního šetření Hospodářské komory mezi českými podnikateli všech oborů a velikostí.
10.8.2020
Sedm z deseti zaměstnavatelů nepropouštělo své zaměstnance a ani to nemají v následujících dvou měsících v plánu. Propouštět se ale chystají malí zaměstnavatelé. Vyplývá to z nového šetření Hospodářské komory mezi 790 podniky.
7.8.2020
Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci druhého čtvrtletí meziročně i mezikvartálně vzrostl o 0,2 procentního bodu na 4,6 procenta. Nejnižší byl v Praze a okolí, kde meziročně klesl o 1,4 procentního bodu na 2,3 procenta. Vyplývá to z údajů sdružení poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Aktuální výsledky podle něj nenaznačují jakékoliv ochlazení trhu kvůli opatřením proti šíření koronaviru.
6.8.2020
Rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně by mohla začít na konci příštího roku. Je to o půl roku dříve, než se původně předpokládalo, řekl novinářům primátor Jiří Korec (ANO). Předpokládaná cena rekonstrukce je půl miliardy korun. Město se podle Korce ještě rozhodne, jakou variantu stavebních prací zvolí. Při kratší variantě by byly práce dříve hotové, ale vyžádaly by si uzavření stadionu v sezoně 2022/23 a extraligoví hokejisté by museli domácí zápasy hrát v jiném městě.
5.8.2020
Správa železnic připravuje dva velké projekty v Praze. Za přibližně čtyři miliardy korun plánuje rekonstrukci více než čtyř kilometrů vinohradských tunelů, u smíchovského nádraží pak postaví pěší lávku za zhruba 237 milionů korun. Dnes o tom informovala Správa železnic. Pro obě stavby nyní hledá zhotovitele dokumentace pro vydání územního i stavebního povolení.
4.8.2020
V Krnově na Bruntásku 27. července začala oprava věže rozhledny Cvilín. Od března loňského roku je památkově chráněná stavba z počátku 20. století vinou havarijního stavu uzavřená. Práce potrvají rok a vyžádají si náklady okolo deseti milionů korun. Řekla to mluvčí města Dita Círová.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava