Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

31.3.2023
Podle většiny ředitelů stavebních společností (58 %) růst cen stavebního materiálu v následujícím roce již zpomalí, a to prakticky na úroveň očekávané inflace. Stavební společnosti (80 %) neskupují materiál do zásoby. Na 46 % stavebních společností aktivně hledá dodavatele materiálů i v zahraničí. Část dotázaných stavebních společností (47 %) očekává větší využívání alternativních ekologických materiálů. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q1/2023 zpracované analytickou...
29.3.2023
Stavebním firmám sídlícím na Vysočině vloni stoupla základní výroba o 20,8 procenta na 7,5 miliardy korun, po předchozím dvouletém útlumu. V Česku se stavebním podnikům základní výroba minulý rok meziročně zvýšila o 16,9 procenta. Vyšší procentuální růst než na Vysočině měly jen podniky v Olomouckém kraji a Středočeském kraji. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla jihlavská správa Českého statistického úřadu (ČSÚ).
28.3.2023
Plzeňský kraj nesouhlasí s metodickým pokynem ministerstva pro místní rozvoj (MMR) k umisťování větrných a fotovoltaických elektráren. Nově se má na zdroje nad 1 MW pohlížet "pouze" jako na technickou infrastrukturu a má stačit vyjádření úředníka, zda je záměr v souladu s charakterem krajiny. Zákonem číslo 19/2023 Sb., jímž se mění energetický a stavební zákon v oblasti obnovitelných zdrojů, by tak de facto došlo k prolomení územního plánu, který je jedním z hlavních nástrojů sloužících k...
28.3.2023
Na kulatém stole pod názvem “Moderní a efektivní zadávání veřejných zakázek státem” se zástupci MMR snažili rozptýlit obavy ohledně novely zakázkového zákona. Jednání uspořádal místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a zúčastnili se ho například zástupci Asociace pro veřejné zakázky, ICT Unie, Svazu průmyslu a dopravy, Asociace softwarových agentur nebo Rekonstrukce státu.
27.3.2023
Slaný vypíše v nadcházejících měsících architektonickou soutěž na vybudování nové čtvrti na západě města. Jde o jeho největší plochu určenou k rozvoji. Má pracovní název Nové Dolíky. Čtvrť by mohla podle odhadů postupně vznikat příštích 20 let a nastěhovat by se do ní mohlo přes 2000 lidí, řekla ČTK mluvčí slánské radnice Veronika Nováková.
27.3.2023
Bezhlavé osazování jakýchkoliv střech velkými solárními panely může ohrozit statiku budov, předimenzované výkony tepelných čerpadel pak mohou navýšit hlučnost nad povolené limity. Na přibývající problémy, které doprovází aktuální prudký zájem o obnovitelé zdroje energie, dnes upozornila Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Doporučila před instalací odborné posouzení. Zájem o obnovitelné zdroje energie v Česku prudce roste, počet instalací fotovoltaických...
27.3.2023
Proces povolování staveb v Česku je příliš dlouhý, je potřeba ho zkrátit. Na tiskové konferenci to dnes řekl viceprezident Hospodářské komory ČR (HK ČR) Zdeněk Zajíček. Novela stavebního zákona podle něj přináší jen částečné zrychlení. Stavebnictví se potýká také s nedostatkem pracovní síly a materiálu, uvedl.
24.3.2023
Stavebnictví i průmysl v Jihomoravském kraji v loňském roce ve srovnání s rokem 2021 rostly. Objem stavebních prací vyčíslených firmami s 50 a více zaměstnanci loni stoupl o 15,9 procenta na celkových 26,9 miliardy korun. Tržby průmyslových podniků se 100 a více zaměstnanci loni rostly o 9,9 procenta na 279,7 miliardy korun. Průměrná mzda v obou odvětvích stoupla, počet zaměstnanců ve stavebnictví se meziročně snížil, v průmyslu mírně rostl. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo brněnské...
24.3.2023
Stavbaři mírně zlepšili výhled na letošní rok. Zatímco loni na podzim předpovídali pro rok 2023 pokles o 4,6 procenta, nyní odhadují propad o 2,6 procenta. Větší pokles, a to o 3,2 procenta, se vzhledem k řadě nepříznivých ekonomických faktorů čeká v pozemním stavitelství, tedy ve stavbě bytových a nebytových budov. Vyplývá to z analýzy českého stavebnictví za první čtvrtletí letošního roku zpracované analytickou společností CEEC Research, kterou má ČTK k dispozici.
24.3.2023
Poslanecká sněmovna definitivně schválila klíčovou novelu nového stavebního zákona, která zajistí rychlé, jednoduché a transparentní stavební řízení pod zásadou „jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko“. Podporu pro něj se podařilo vyjednat napříč politickými kluby. Jindy u takto důležitých zákonů rozhádaná Poslanecká sněmovna přijala novelu jednomyslně.
24.3.2023
Novela stavebního zákona, kterou dnes schválila Sněmovna, podle oborových komor a svazů nenaplnila svůj potenciál, a to především v integraci rozhodování, vymahatelnosti lhůt či v územním plánování. Částečné zlepšení a zrychlení procesu povolování staveb ale přinese. V tiskové zprávě to uvedli zástupci Platformy pro zdravý stavební zákon, která sdružuje komory a svazy.
24.3.2023
Rychlejší a snazší povolování staveb má přinést novela stavebního zákona, kterou dnes schválila Sněmovna a odeslala ji k posouzení do Senátu. Ve Sněmovně předloha doznala řady úprav na základě poslaneckých pozměňovacích návrhů proti původní vládou předložené podobě. Přehled některých změn, které novela ve Sněmovnou schválené podobě přináší:
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava