Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

13.5.2022
Roční odklad části nového stavebního zákona prošel v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR třetím čtením, nyní míří do Senátu. Tento týden bylo také ukončeno meziresortní připomínkové řízení novely stavebního zákona, která zanechává princip „Jeden úřad, jedno razítko, jedno řízení“. Novela ušetří miliardy korun už jen proto, že nevznikne původní záměr nové soustavy stavebních úřadů. Definitivní verze by měla být schválena už během tohoto roku. 
13.5.2022
Nové ČSN pro stavebnictví a související aspekty vydané v květnu 2022.
13.5.2022
Stát by měl stavební úřady začít rušit teprve tehdy, až bude plně fungovat digitalizace, uvedl dnes hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). Podle něj chystaná úprava stavebního zákona, která má zrušit v kraji 23 ze 48 stavebních úřadů, nezohledňuje místní specifika. Rušení stavebních úřadů by se podle hejtmanství mělo nejvíce dotknout měst a obcí na Jičínsku.
13.5.2022
Více jak polovina společností plánuje zvyšovat počet zaměstnanců. Pro stavební firmy je velmi náročné získávat nové pracovníky. Nedostatek zaměstnanců má vliv na objem realizovaných zakázek. Stavební společnosti zajišťují nábor pracovníků převážně samy. Nejčastěji stavební firmy využívají doporučení stávajících zaměstnanců. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q1/2022 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o.
11.5.2022
Dostupnost bydlení. Vyřešení bytové krize. Vysoké ceny bytů. Tyto argumenty soustavně používají zastánci ve prospěch nového stavebního zákona (NSZ). Zásadně pak nezmiňují, že mnohá ustanovení NSZ a navazujícího změnového zákona mohou situaci na trhu s byty naopak ještě zhoršit. Mohou se negativně dotknout například stavebníků rodinných domů, jichž je stále více než povolovaných bytů v bytových domech připravovaných developerskými společnostmi (zahájení výstavby 5 743 bytů v RD vs 3 208 jednotek ...
11.5.2022
Několik stovek připomínek dostalo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) k věcné novele stavebního zákona. Lhůta meziresortního připomínkového řízení skočila pondělní půlnocí, ale po dohodě úřad některé podněty přijme ještě dnes a ve středu. Podle zprávy MMR nemají velké instituce zásadní výhrady. Po technickém zpracování připomínek a jejich vypořádání se počítá, že bude novela předložena vládě do konce června, sdělilo ministerstvo.
11.5.2022
Sněmovna se už dnes nedostala k hlasování o odkladu klíčových pasáží nového stavebního zákona. Opozice se ve zhruba tři a půl hodiny trvající debatě přela s představiteli koalice o správnosti odkladu. Ve 13:30 museli poslanci rozpravu přerušit kvůli jiným pevně zařazeným bodům a poté jednání Sněmovny pro dnešek skončilo. K hlasování o vládní novele stavebního zákona by se mohli poslanci dostat v pátek.
10.5.2022
Na březnovém zpomalení růstu stavebnictví v Česku se začínají projevovat negativní vlivy jako vysoké ceny materiálů či nedostatek pracovních sil. Analytici, které ČTK oslovila, ale odhadují, že obor letos může nadále růst. Stavební výroba v Česku v březnu podle dnešních údajů Českého statistického úřada (ČSÚ) zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta z únorových 18,9 procenta. Meziměsíčně byla stavební produkce o 3,7 procenta nižší.
9.5.2022
Stavební výroba v Česku v březnu zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta z únorových 18,9 procenta. Pozemní stavitelství, což je stavba bytových i nebytových budov, se v březnu meziročně zvýšilo o 6,2 procenta a inženýrské stavitelství, tedy stavby cest nebo telekomunikačních a energetických sítí, o 14,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byla stavební produkce o 3,7 procenta nižší.
6.5.2022
CEEC Research, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo průmyslu a obchodu vás zvou na největší setkání lídrů digitalizace v České republice. Diskuse vlády, klíčových představitelů veřejného sektoru s řediteli předních společností v oblasti digitalizace stavebnictví ČR.
6.5.2022
Projektanti očekávají růst trhu projektových prací ve výši 3,5 %. Projektanti projektující pozemní stavby očekávají vyšší růst trhu. V současné chvíli mají projektové společnosti využity kapacity na 95%. Tržby projektovým společnostem porostou o 4,9 %. Tržby porostou více v pozemní projekci. Téměř polovina dotázaných neočekává změnu ziskovosti svých zakázek. Projektové společnosti mají v současné chvíli nasmlouvané zakázky na 9 měsíců dopředu. Vyplývá to ze Studie projektových společností...
6.5.2022
Připravovaný elektronický systém Portál stavebníka by měl začít fungovat od roku 2024, tedy asi o půl roku později, než plánovala předchozí vláda. Důvodem jsou chystané úpravy stavebního zákona. Při dnešním setkání lídrů digitalizace v ČR to řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Upozornil ale na možné limity při čerpání peněz z EU. Systém by měl digitalizovat úřední procesy a dokumenty v rámci stavebního řízení.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava