Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

2.11.2020
Ve stavu nouze přibývá pokusů o podvod s hlasováním bytových družstev a společenství vlastníků jednotek (SVJ) mimo shromáždění. Na rejstřík společenství vlastníků chodí falšované zápisy. Podvodníci uvádějí, že výbor společenství byl odvolán a do funkce předsedy jmenována jimi účelově založená společnost. U rejstříkového soudu dále tvrdí, že se změnily stanovy společenství a pro ně byla odhlasována odměna. Sdělil to předseda Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) Jan Vysloužil. Jak ...
30.10.2020
Sušický výrobce interiérových dveří a zárubní Solodoor investuje stovky milionů korun do robotizace. Pro doby epidemií, jaká panuje nyní, tím získá zásadní konkurenční výhodu. Bude minimálně závislý na počtu zaměstnanců, kteří mohou skončit v karanténě nebo onemocnět a chorobu šířit v provozu. Řekl to Martin Dozrál, generální ředitel firmy s 220 zaměstnanci.
29.10.2020
Každý třetí člověk, který si koupil nemovitost, po podpisu kupní smlouvy zjistil zásadní právní, technický nebo jiný problém. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury STEM/MARK, který na online konferenci zveřejnila technologická společnost MyNemo Report. Nejčastěji šlo o neočekávané navýšení nákladů, tento problém uvedlo 72 procent dotázaných. Téměř polovina uvedla, že nemovitost byla v podstatně horším stavu, než jim bylo sděleno.
29.10.2020
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Jany Svobodové, úřednice královéhradeckého krajského úřadu potrestané v souvislosti se stavbami ve Špindlerově Mlýně. I kvůli jejímu liknavému postupu vyrostly v Krkonoších místo rodinných domů dva větší apartmánové domy, které odporovaly územnímu plánu. Svobodová dostala za maření úkolu veřejné osoby z nedbalosti peněžitý trest 40.000 korun. NS rozhodnutí zveřejnil na úřední desce.
28.10.2020
Celkem 8 titulů Stavba roku 2020, 17 zvláštních cen, Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí, bylo uděleno v již 28. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020
28.10.2020
Na základě dotazů některých členů k přijatým opatřením zaslal prezident Svazu dotazy náměstkům na MPO
28.10.2020
Souhrnné informace o epidemii Covid19, včetně přijatých opatření, vládních usnesení, podpor pro zaměstnavatele apod. „vše v jednom“
28.10.2020
Ludvík Drobný, starosta Nových Heřminov na Bruntálsku, které mají zčásti ustoupit stavbě plánované přehrady, chce znovu otevřít diskusi o potřebě vodního díla. Jeho stavba má začít v roce 2025. Zároveň nesouhlasí s tvrzením Povodí Odry, že pokud by přehrada již stála, pomohla by mnohem lépe zvládnout povodňovou situaci na řece Opavě v polovině října. Drobný to řekl 26. října.
28.10.2020
Velké stavební firmy letos propad tržeb většinou neočekávají, pokud však ano, tak v pozemním stavitelství. Jako největší problémy uvádějí náklady na zajištění bezpečnostních opatření proti šíření koronaviru, dlouhé čekání na testy, přejezdy přes hranice, onemocnění nebo karanténu pracovníků.
28.10.2020
Odvolací krajský soud 27. října výslechem svědků pokračoval v hlavním líčení ve sporu mezi městem Ústí nad Labem a firmou Hutní montáže o doplatek za stavbu Mariánského mostu. Na smíru se strany nedohodly. Hutní montáže nyní pohledávku postoupily firmě Witkowitz VHM.
28.10.2020
Kancelář architekta města Brna (KAM) představila zadání soutěže na proměnu náměstí Míru a přilehlého bývalého vojenského areálu v Lerchově ulici. Lokalita se má proměnit na místo pro trávení volného času, kterému zůstane charakter centra vilové čtvrti. V rámci soutěže má být navržen i nový polyfunkční dům s centrem volného času, obchody, službami, městskými byty a velkou zahradou. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kanceláře Jana Běhalová. Soutěž má být vyhlášena v prosinci.
27.10.2020
Uzákonění povinnosti vybavit pobytová sociální zařízení požární signalizací vláda na zasedání 26. října podpořila. Sdělila to ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). K poslanecké novele zákona o požární ochraně však kabinet podle podkladů pro schůzi navzdory předpokládanému souhlasnému stanovisku vznesl některé připomínky.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava