Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

28.2.2024
Stavební úřady v Jihočeském kraji vydaly loni 6397 stavebních povolení. Je to o 5,7 procenta méně než v roce 2022. Počet vydaných stavebních povolení klesl druhý rok za sebou. V roce 2021 jich úřady vydaly 7144. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
28.2.2024
Stavebnictví, které se loni celostátně propadlo, drží v Plzeňském kraji municipality a infrastrukturní projekty státu. Plzeň, kraj i obce zvyšují objemy stavebních investic. Při vyhlášení 21. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2023 to uvedli hejtman Rudolf Špoták (Piráti) a plzeňský primátor Roman Zarzycký (ANO).
27.2.2024
Digitální technická mapa (DTM) Kraje Vysočina bude stavebníkům k dispozici nejpozději 1. července. Její data budou moci využívat bezplatně. Pořízení mapy vyšlo na 230 milionů korun, kraj ji financoval především z dotace. Novinářům to dnes řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS a STO). DTM zpřístupňuje na jednom místě veškeré údaje o technické infrastruktuře.
27.2.2024
Bytová výstavba ve Zlínském kraji loni meziročně klesla o čtvrtinu. Šlo o třetí nejvyšší procentuální snížení mezi kraji v Česku. V kraji začala stavba 1312 bytů, což bylo o 24,8 procenta méně než v předchozím roce. Předloni zahájených staveb bytů v kraji meziročně ubylo o 2,7 procenta, začalo se jich stavět 1744. V celém Česku se bytová výstavba loni v meziročním srovnání snížila o 15,5 procenta, začala stavba 35.700 bytů. Pokles vykázala většina krajů. Vyplývá to z údajů Českého statistického ...
26.2.2024
Poptávka po zdicích a dalších stavebních materiálech začíná opět růst. Na začátek jarní stavební sezony mají prodejci ve skladech dostatek cihel, se zvyšující se poptávkou ale budou muset zásoby doplňovat. ČTK to sdělili největší čeští prodejci stavebnin DEK a Pro-Doma. Jedním z důvodů, proč se chtějí prodejci předzásobit, může být obava z výpadku či zpoždění dodávek od výrobců.
26.2.2024
Digitalizaci využívá v České republice každý pátý řemeslník. On-line řešení přitom po nich mnohdy chtějí jejich zákazníci a naopak sami řemeslníci je požadují od svých dodavatelů. Celkově by digitalizace řemeslníkům co se týká vyřizování objednávek, smluv, plánování a účetnictví mohla pomoci ušetřit až 32 hodin měsíčně. Vyplývá to z dat poptávkového serveru ePoptávka.cz, které má ČTK k dispozici.
20.2.2024
Absence metodiky sjednocující postupy dotčených orgánů a stavebních úřadů, často protichůdné požadavky dotčených orgánů (památková ochrana, životní prostředí atd.), požadavky na doplnění stanovisek dotčených orgánů, ale i nedořešené majetkoprávní vztahy: to jsou podle téměř 1 100 členů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), kteří se zapojili do anonymního průzkumu, hlavní příčiny zdlouhavých povolovacích stavebních řízení v České republice.
20.2.2024
Obnovitelné zdroje jako klíč ke klimatické neutralitě. To je cíl Evropské unie k dosažení nulových emisí u všech budov do roku 2050. Zástupci unijní sedmadvacítky na konci kalendářního roku schválili několik závazných opatření, jako například snížení průměrné spotřeby energie v následujících deseti letech až o pětinu nebo konec dotací na instalaci samostatných kotlů na fosilní paliva. To vše obsahuje čtvrté vydání směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD). Jak tento cíl ovlivní trh...
20.2.2024
Podoba nového stavebního zákona vzbuzuje obavy u většiny stavebních inženýrů, techniků a podnikatelů. Podle nich nepovede nový zákon ke zlepšení a urychlení povolování staveb. Vyplývá to z průzkumu České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), kterého se zúčastnilo 1100 členů komory a který má ČTK k dispozici. Vyřízení povolení stavby podle starého stavebního zákona trvá podle průzkumu ve většině případů několik měsíců a ne roky, jak upozorňovali někteří politici...
19.2.2024
Nové ČSN pro stavebnictví a související aspekty vydané v únoru 2024.
19.2.2024
Úřady na Vysočině loni vydaly 4512 stavebních povolení, v porovnání s rokem 2022 jich bylo méně o 8,1 procenta. V Česku se počet stavebních povolení za minulý rok snížil o desetinu. Podle údajů jihlavské správy Českého statistického úřadu (ČSÚ) orientační hodnota povolených staveb na Vysočině vloni meziročně stoupla o devět desetin procenta na 21,899 miliardy korun, v ČR se ve stejné době zvýšila o 16,8 procenta.
18.2.2024
Hodnota stavebních investic v Královéhradeckém kraji, které povolily úřady, loni meziročně klesla o 27 procent na 27,1 miliardy korun z 37 miliard v roce 2022. Přes pokles šlo o druhou nejvyšší hodnotu povolených investic v novodobé historii kraje. V roce 2021 hodnota povolených investic byla na úrovni 19 miliard korun. Vyplývá to z dat hradecké pobočky Českého statistického úřadu. V celé zemi hodnota povolených staveb loni meziročně vzrostla o 17 procent na 602 miliard korun.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava