Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

19.8.2019
Stavební společnost SMP CZ rozebírá starý poválečný most přes Labe ve Valech na Pardubicku. Místo něj postaví nový, pod nímž budou moci bezpečně proplouvat lodě. Konstrukce by měla zmizet do dvou týdnů.
16.8.2019
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů korun bez DPH. Počítalo se přitom, že zakázka bude stát až 225 milionů korun. Firma práce zahájí v listopadu. Informace dnes ČTK sdělili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).
15.8.2019
Stát bude moci nabízet tržní cenu za pozemky, které bude chtít koupit kvůli udržení státní půdní rezervy. Počítá s tím novela zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ), kterou dnes schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident. Změna zákona má nabýt účinnosti prvním dnem druhého měsíce po vyhlášení ve Sbírce zákonů.
14.8.2019
Gotický hrad Kost na Jičínsku čeká jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí v historii. Stavební práce zhruba za 100 milionů korun by měly začít v září a zasáhnou většinu areálu hradu. Součástí bude archeologický výzkum. Hotovo by mělo být do konce roku 2021. ČTK to řekl kastelán Jan Macháček. Hrad je soukromý, patří Kinským dal Borgo. Hrad bude návštěvníkům otevřen v běžném režimu do konce srpna. Příští rok by měl být uzavřen s výjimkou hlavní turistické sezony v červenci a v srpnu, kdy se počítá ...
14.8.2019
Ačkoliv ochrana chátrajících klasicistních Hadích lázní v Teplicích trvá, protože je objekt uvnitř památkové zóny, památkáři už nemohou zabránit jejich případné demolici. Stavba už totiž není kulturní památkou. Řekl to Petr Hrubý, ředitel územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) v Ústí nad Labem. Status kulturní památky odňal Hadím lázním exministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) těsně před odchodem z funkce. Staněk na twitteru uvedl, že tak odblokoval letitý pat, během...
14.8.2019
Zahájení stavby repliky dřevěného kostela v Třinci-Gutech, který v srpnu 2017 zničil úmyslně založený požár, oddaluje chybějící vyjádření hasičů. Vydají-li jej hasiči v nejbližších dnech, práce začnou ještě v létě. ČTK to řekl vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek. Mluvčí hasičů ČTK řekl, že se vyjádří k projektu v nejbližších dnech.
14.8.2019
Středočeský kraj navrhne změnu stavebního zákona, která má zkrátit čekání lidí na rozhodnutí ve stavebním řízení. Proces podle kraje neúměrně protahují přehnané kvalifikační požadavky na úředníky obecních stavebních úřadů. Hejtmanství chce, aby se požadavky na jejich odbornost vrátily na úroveň roku 2012. Navrženou úpravu stavebního zákona rada kraje předloží ke schválení zastupitelstvu 26. srpna, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.
13.8.2019
Výrobce stavebnin Saint-Gobain Adfors CZ loni zvýšil zisk po zdanění na 1,697 miliardy korun. Je to o jedno procento lepší výsledek než v roce 2017. Stejné zvýšení firma vykázala u tržeb, které loni vzrostly na 7,586 miliardy korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy firmy.
13.8.2019
Český svaz rychlobruslení připravuje podklady pro vládního zmocněnce na zvažovanou výstavbu rychlobruslařské haly v Hlinsku. Svaz se chce ucházet o státní dotaci prostřednictvím vznikající Národní sportovní agentury. ČTK to řekl předseda Českého svazu rychlobruslení Josef Nechutný.
13.8.2019
Ceny bydlení, například nájemného, ceny elektřiny, plynu, tepla a vody zůstanou hlavním inflačním faktorem i nadále. Nájemné poroste kvůli zvyšujícím se cenám nemovitostí. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) spotřebitelské ceny v červenci zrychlily meziroční růst na 2,9 procenta z červnových 2,7 procenta. Nájemné za bydlení bylo o čtyři procenta vyšší než před rokem, elektřina podražila o 10,4 procenta, plyn o 3,6 procenta a vodné a stočné ...
13.8.2019
O investiční pobídky se budou moct nově ucházet jen firmy, které prokazatelně investují peníze na vývoj a spolupracují s univerzitou nebo výzkumnou organizací. Vláda tak vyhověla Hospodářské komoře České republiky, která dlouhodobě apelovala na stát, aby přestal investičními pobídkami podporovat výrobu s nízkou přidanou hodnotou.
13.8.2019
Řada malých a středních firem v Česku zvažuje změnu prostor pro své podnikání, podle průzkumu o tom přemýšlí téměř každá desátá. Mezi hlavní důvody pro stěhování patří zejména potřeba větších prostor a snížení nákladů. Vyplývá to z průzkumu ČSOB, který má ČTK k dispozici.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava