Obklady a dlažby

Kvalitní obkládačské a zednické práce

3.9.2018
I průmyslová stavba může mít elegantní vzhled a zároveň splnit vysoké nároky. Důkazem je nový výrobní areál ICL Svitavy. Ten je z hlediska stavebního řešení a uživatelského komfortu nejmodernější stavbou koncernu Schaeffler. Technickým provedením výrazně převyšuje běžné výstavby výrobních provozů. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.
31.8.2018
Svitavy mají nově zrekonstruovanou sportovní halu Šapitó. Ze zanedbaného stadionu vznikl volnočasový park, v němž se prolínají sportovní plochy i místa pro rekreační aktivity a odpočinek. Řešení je unikátní, protože jde o otevřený park bez plotů a turniketů. Areál je osázený množstvím stromů i křovin. Na návštěvníky proto působí jako oáza pohybu a pohody. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.
30.8.2018
Padesát nízkoenergetických řadových domů je zasazeno do přírodního parku Šárecké údolí. Stavby vznikly na místě bývalé cihelny. Architekti domy navrhli v nadčasovém stylu a s citem pro genia loci. Dominantou místa je městský parter umožňující všestranné společenské využití. Projekt usiluje o titul STAVBA ROKU 2018.
29.8.2018
Velkorysá prosklená vila stojí v Kolodějích u Prahy. Vyzařuje harmonii a navazuje na tradici funkcionalismu. Zároveň respektuje okolní přírodu, zjevné je důmyslné propojení exteriéru a interiéru. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.
28.8.2018
Přírodní koupaliště Riviéra se rozkládá na břehu řeky Svratky v centru Brna v těsné blízkosti výstaviště. Nedávná rekonstrukce zachovala unikátní koncept koupaliště, které využívá slepé rameno řeky. Areál dostal nové prvky, jako jsou chrliče, děla, trysky, masážní lavice nebo leknínový most. Projekt nyní usiluje o titul STAVBA ROKU 2018.
27.8.2018
Do pražského Podolí je citlivě zasazená novostavba městského bytového domu. Třetí a čtvrté podlaží ustupuje, aby byla zachována dostatečná vzdálenost od stávající zástavby. Dům není zajímavý jen architektonicky. Stavba slibuje nízké provozní náklady a nové majitele potěší i smart prvky. Projekt usiluje o titul STAVBA ROKU 2018.
26.8.2018
Letos v březnu vláda schválila rezortní úkoly pro snížení světelného smogu, jeden z nich v tuto chvíli plní MPO a MŽP unikátní dotační výzvou. Každá obec v ČR může díky ní získat až dvoumilionovou dotaci na rekonstrukci veřejného osvětlení, která jí přinese úspory energie a zároveň bude minimalizovat světelné znečištění. Díky společným výzvám, které ministerstva vyhlásí letos na konci srpna, by mohla mít ČR do konce roku 2021 přes 60 tisíc energeticky a světelně šetrných pouličních lamp.
24.8.2018
Nejdříve měla být revitalizována jen vstupní plocha u památníku v Ostravě – Porubě, nakonec byl zrekonstruován celý památník, který je spojený s bludným balvanem a památnou lípou. Zvolený materiál, dunění při chůzi i paprsky světel prosvítající jmény obětí vyvolávají ozvěny války. Projekt nyní soutěží o titul STAVBA ROKU 2018.
23.8.2018
Zrekonstruovaná kancelářská budova v centru Liberce v sobě nezapře ducha první republiky. Polyfunkční budova prošla citlivou proměnou, kdy byl povrchově upraven a přiznán historicky cenný železobetonový skelet. Ojedinělé je i řešení oken, která jsou ocelová a dostala venkovní žaluzie. Projekt soutěží o titul STAVBA ROKU 2018.
22.8.2018
Pro nový bytový dům v Praze – Řepích je typický ocelový materiál s přirozenou rezavou patinou. Kombinace bílé fasády s balkonovým zábradlím a využití oceli propůjčují domu minimalismus. Ocel je použita u vstupu do budovy, ve výtazích i v bytech, což exteriéru i interiéru dodává na eleganci. Projekt usiluje o titul STAVBA ROKU 2018.
21.8.2018
Do tradiční rezidenční čtvrti je zasazena Villa Atrium Bubeneč. Novostavba zaujme asymetrickým uspořádáním a čistými geometrickými liniemi. Vizuální dojem umocňuje masivní tmavá keramická fasáda a prosklené části budovy. Luxusní komplex zároveň nepostrádá intimitu. Projekt se uchází o titul STAVBA ROKU 2018.
20.8.2018
Na začátku byla otázka, jak významnou památku z 16. století obnovit citlivým způsobem a využít potenciál místa pro bydlení. Odpovědí je rezidence Hendlův dvůr, architektonicky i urbanisticky významný celek dokládající nejstarší zástavbu pražských Dejvic. Památkově chráněný objekt, který propojuje moderní luxusní bydlení s citlivým přístupem k zachování původních barokních prvků stavby, usiluje o titul STAVBA ROKU 2018.
Page 1 of 2 1 2 > >>

Lokality

Třinec, Vendryně, Nýdek, Bystřice, Smilovice, Řeka, Hnojník, Komorní Lhotka, Střítěž, Vělopolí, Guty, Nebory, Ropice, Český Těšín, Chotěbuz, Albrechtice, Havířov, Třanovice, Soběšovice, Oldřichovice, Horní Lištná, Tyra, Horní Žukov, Stonava